Press "Enter" to skip to content

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ОПЕРАТОР ГАЗОТРАНСПОРТНОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ»

Департамент ЖКГ 0

повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для Миколаївського промислового майданчика та ГРС №1 м. Миколаєва Південного лінійного виробничого управління магістральних газопроводів
Повне та скорочене найменування суб’єкта господарювання: Товариство з обмеженою відповідальністю «Оператор газотранспортної системи України» (ТОВ «Оператор ГТС України»).
Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 42795490
Місцезнаходження суб’єкта господарювання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти суб’єкта господарювання: Юридична адреса суб’єкта господарювання: Україна, 03065, місто Київ, проспект Гузара Любомира, будинок 44. Контактний номер телефона (044) 239-77-76, (044) 298-64-76. e-mail: [email protected]
Місцезнаходження об’єкта/промислового майданчика: Україна, 54028 Миколаївська обл., Миколаївський р-н., Миколаївська ТГ , м. Миколаїв, вул. Херсонське шосе, буд. 102
Мета отримання дозволу на викиди: отримання офіційного документу дозвільного характеру у сфері охорони атмосферного повітря, який надає право експлуатувати об´єкти, на майданчику підприємства, з яких надходять в атмосферне повітря забруднюючі речовини та їх суміші.
Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля Миколаївський промисловий майданчик та ГРС№1 м. Миколаєва є діючим об’єктом, що введено в експлуатацію в 1963,1977 рр. відповідно. Розширення та зміни, включаючи перегляд або оновлення умов провадження господарської діяльності, встановлених (затверджених) рішенням про провадження діяльності або подовження строків її провадження, реконструкції, технічного переоснащення, капітального ремонту, перепрофілювання діяльності моменту введення в експлуатацію не проводилося. Відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2017 року №1010 «Про затвердження критеріїв визначення планованої діяльності, яка не підлягає оцінці впливу на довкілля, та критерії визначення розширень і змін діяльності та об’єктів, які не підлягають оцінці впливу на довкілля» ведення господарської діяльності ТОВ «Оператор ГТС України» на даному об’єкті не підлягає оцінці впливу на довкілля.
Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування) Газорозподільна станція (ГРС) – об’єкт газотранспортної системи, призначений для зниження тиску природного газу, з яким він поступає з магістрального газопроводу до тиску, допустимого для мереж розподілення природного газу споживачам, та наступної подачі газу споживачам з необхідним і сталим тиском, ступенем очищення, ступенем одорування.
В межах об’єкту розміщене основне та допоміжне обладнання для редукування, очищення, одорування транспортованого природного газу, яке працює автоматизовано, у закритому режимі, цілодобово.
Джерелами викиду забруднюючих речовин є димові труби, технологічні свічі та неорганізовані викиди від спрацювання пневмокранів. Загальна кількість джерел викиду – 42 (40 – організовані, 2 – неорганізоване).
Суб’єкт господарювання внесено до Переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2015р. №83. Детальні технічні характеристики устаткування та об’єкту в цілому є конфіденційною інформацією і, з міркувань безпеки та стійкості газотранспортної системи України, не підлягають поширенню за межі структури підприємства. Доступ сторонніх осіб до об’єкту заборонено.
Відомості щодо видів та обсягів викидів: Потенційні обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря (без урахування вуглецю діоксиду) становлять 16,2969302 т/рік, в тому числі: Оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту – 1,278 т/рік; Оксид вуглецю – 1,23 т/рік; Азоту (1) оксид [N2О] – 0,0383 т/рік; Метан – 13,070177 т/рік; Неметанові леткі органічні сполуки (НМЛОС) – 0,662 т/рік; Меркаптани (Етантіол (етилмеркаптан)) – 0,0000032 т/рік; Речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом – 0,00803 т/рік; Сульфатна кислота (H2SO4 ) [сірчана кислота] – 0,00012 т/рік; Пароподібні та газоподібні сполуки хлору, якщо вони не ввійшли до класу I у перерахунку на хлористий водень – 0,0001 т/рік; Азотна кислота – 0,001 т/рік; Спирт етиловий) – 0,002 т/рік; Заліза оксид (у перерахунку на залізо) – 0,006 т/рік; Акролеїн – 0,001 т/рік; Манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану) – 0,0002 т/рік. Потенційні обсяги викидів вуглецю діоксиду – 850,301 т/рік. Фактичні обсяги викидів забруднюючих речовин не перевищують потенційні обсяги. За величинами потенційних обсягів викиду забруднюючих речовин об’єкт підлягає взяттю на державний облік та відноситься до другої групи.
Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання: обˈєкт не має виробництв та технологічного устаткування на яких повинні впроваджуватись найкращі доступні технології та методи керування. За ступенем впливу на забруднення атмосферного повітря дане підприємство відноситься до об’єктів другої групи.
Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання:
Заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин
• Перевищення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин відсутні. Заходи щодо досягнення встановлених нормативів гранично допустимих викидів для найбільш поширених і небезпечних забруднюючих речовин не передбачені.
• Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів гранично допустимих викидів у процесі виробництва
• Заходи щодо запобігання перевищенню встановлених нормативів гранично допустимих викидів у процесі виробництва передбачені. Суб’єкт господарювання в обов’язковому порядку зобов’язаний дотримуватися умов, що встановлюються в Дозволі щодо технологічного процесу, обладнання та споруд, та дозволених обсягів викидів.
• Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря
• Заходи щодо обмеження обсягів залпових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря не передбачені . Суб’єкт господарювання в обов’язковому порядку зобов’язаний дотримуватися умов, що встановлюються в Дозволі щодо технологічного процесу, обладнання та споруд, та дозволених обсягів залпових викидів.
• Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан
• На даний момент заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан не передбачені.
• Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах
• Заходи щодо охорони атмосферного повітря за несприятливих метеорологічних умов (НМУ) здійснюються відповідно до вимог Методичних вказівок «Регулювання викидів за несприятливих метеорологічних умов» (РД 52.04.52-85).
• Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування
• Інші заходи, направлені на скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, в залежності від виробництв, технологічного устаткування не передбачені
• Перелік заходів щодо охорони атмосферного повітря у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, ліквідації наслідків забруднення атмосферного повітря
• Заходи надаються відповідно до переліку, що затверджений начальником Південного ЛВУМГ.
Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів відбувається за власні кошти підприємства.
Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству:
Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами з яких в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини надаються у відповідності до чинного законодавства України, а саме: Наказу Мінприроди N 309 від 27.06.2006. Збір зауважень та пропозицій від громадських організацій та окремих громадян по даному питанню проводить (протягом 30 календарних днів з дати публікації повідомлення) Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації за адресою: 54029, м. Миколаїв, пр. Центральний, 16,телефон: (0512) 46 04 27, e-mail: [email protected].